akcesoria do kart plastikowychProducenci kart plastikowych, oprócz swoich głównych produktów oferują szeroki wybór akcesoriów dodatkowych. Dzięki nim karty plastikowe są dodatkowo chronione, lepiej się prezentują, łatwo je odnaleźć i można je mieć zawsze przy sobie. Akcesoria do kart plastikowych dostępne są w różnych wzorach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu można wybrać coś, co idealnie będzie pasowało zarówno do karty, jak i do gustu jej posiadacza.

Sztywne holdery na karty plastikowe
Etui na karty plastikowe to przydatna rzecz – dzięki temu można chronić kartę przed uszkodzeniem. Do wyboru są etui twarde i miękkie. Sztywne holdery na kartę ma standardowy rozmiar, więc bez problemu wejdzie do niego zarówno karta bankowa, jak i dowód osobisty czy karta rabatowa do ulubionego sklepu. Holdery dostępne są w układzie pionowym lub poziomym, mogą być przezroczyste (poliwęglan), mleczne (polipropylen) lub barwione na dowolny kolor. Chronią karty przed zginaniem i uszkodzeniami mechanicznymi, a także znacznie wydłużają ich żywotność. Holdery na karty plastikowe mają otwory, dzięki czemu można je zapiąć na klips lub zawiesić na breloczku i smyczy, co znacznie ułatwi użytkowanie karty.

Etui miękkie
Miękkie etui na kartę plastikową (winylowe) jest bardziej elastyczne niż holder, co nie oznacza, że mniej funkcjonalne. Przede wszystkim, zajmuje mniej miejsca, dlatego bez problemu można je trzymać w portfelu czy w kieszeni. Jest dostępne w rozmiarze standardowym, a także w wymiarach niestandardowych. Podobnie jak etui twarde, także etui miękkie można zawiesić na smyczy lub przypiąć do klipsa, a karta znajdująca się wewnątrz pozostanie nienaruszona. W sprzedaży dostępne są też etui, w których można jednocześnie umieścić kilka kart czy plastikowych wizytówek.

Breloczki, zawieszki i smycze
Praktycznymi akcesoriami dodatkowymi do kart plastikowych są też zawieszki, klipsy, breloczki i smycze, które ułatwiają codzienne korzystanie z kart. Są dostępne w różnych wzorach i kolorach, dzięki temu można wybrać coś oryginalnego i idealnie pasującego.