Hologramy stosuje się w celu dodatkowego zabezpieczenia kart plastikowych przed podrobieniem. Nasze karty plastikowe z hologramem to produkty najwyższej jakości.

W zależności od potrzeb, budżetu i oczekiwanej funkcjonalności możemy Państwu zaproponować dwa podstawowe rozwiązania:
1. Hologramy aplikowane w strukturę karty metodą hot stampingu (tłoczenie na gorąco).
2. Hologramy naklejane na karty plastikowe.

W ofercie posiadamy następujące rodzaje profesjonalnych hologramów:
1. Hologramy niskonakładowe, wykorzystujące gotowe naklejki holograficzne jako podkład (technologia KineMax), na który nanoszone są dowolne elemety graficzne, takie jak logo, nazwa firmy, numer, dowolny tekst, itp. Każda próba oderwania skutkuje trwałym uszkodzeniem hologramu. Naklejki holograficzne mogą mieć dowolny kształt, choć najczęściej wykorzystuje się już posiadane wykrojniki (np. średnica 20mm, prostokąt 70x20mm, itp.).
2. Hologramy indywidualne charakteryzujące się grafiką zamkniętą w hologramie. Niezbędne jest przygotowanie indywidualnej grafiki i matrycy holograficznej wielokrotnego użytku, której koszt oscyluje w granicach 4.000 – 6.000 PLN. Takie hologramy charakteryzują się bardzo wysokim stopniem zabezpieczenia i najczęściej stosowane są na kartach bankowych.

Cennik hologramów uzależniony jest od nakładu i wybranego rodzaju. Zazwyczaj dla nakładów do 50.000 szt. stosuje się gotowe naklejki holograficzne z grafiką klienta (ważne – profesjonalne gotowe podkłady z wyłączeniem azjatyckich dot-matrix), a hologramy indywidualne od nakładu 15.000 szt., których ceny są wyższe z racji konieczności wykonania matrycy.

Najczęściej spotykamy karty plastikowe z hologramem jako legitymacje, bilety, identyfikatory.