Tanie drukowanie kart plastikowych

Karty zbliżeniowe

karty zbliżenioweKarty zbliżeniowe do niedawna miały zastosowanie wyłącznie w rozwiązaniach z zakresu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy (karty zbliżeniowe do drzwi i czytników, identyfikatory dla pracowników firm). Dziś ta sytuacja wygląda trochę inaczej. Co prawda prym wiodą powyższe systemy, ale często możemy spotkać się z kartami RFID także w systemach lojalnościowych (karty rabatowe, lojalnościowe – stałego klienta), hotelowych (karty zbliżeniowe do zamków hotelowych, karty do włączników energii elektrycznej), sportowych (karty kibica – karnety sportowe, ski-pass’y), a przede wszystkim w komunikacjach miejskich jako bilety okresowe. Technologia zbliżeniowa powszechnie używana jest też w budynkach, w których dostęp do poszczególnych pomieszczeń odbywa się przy wykorzystaniu karty. Zauważmy, że takich kart nigdzie nie trzeba wkładać, wystarczy zbliżyć do czytnika, by kolejne drzwi otworzyły się na oścież. Karty zbliżeniowe są tez popularnie wykorzystywane do ewidencji czasu pracy.

Z pewnością bezstykowe karty zbliżeniowe będą zyskiwały na popularności z każdym rokiem. Przyczynia się do tego coraz większa popularność bezstykowych kart płatniczych i ilość operacji wykonywanych za ich pośrednictwem każdego dnia, ponieważ zbliżeniowa jest w ostatnich latach większość kart wydawanych przez banki. Ułatwia to zdecydowanie przeprowadzanie transakcji w sklepach i punktach usługowych, szczególnie tam, gdzie są duże kolejki i każde dodatkowe sekundy są cenne. Kart zbliżeniowych nie trzeba wkładać do terminala, łączyć się z bankiem, a następnie wstukiwać numeru PIN. Wystarczy, że posiadacz karty zbliży ją do czytnika i transakcja zostanie zrealizowana. Karta zbliżeniowa nie oznacza jednak, że można przy jej użyciu przeprowadzić transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę. Niestety, poprzez zbliżenie nie zapłacimy za większe zakupy czy na przykład za nowy telewizor czy pralkę. Większość banków stosuje ograniczenia w postaci kwoty maksymalnej, na jaką można dokonać transakcji zbliżeniowej. Najczęściej jest to 50 zł. Oznacza to, że technologia zbliżeniowa ma nam pomóc w codziennych zakupach i przy okazji pozwala zaoszczędzić kilka cennych sekund. Ograniczenie co do kwoty przydaje się także wtedy, gdy karta trafi w niepowołane ręce. Zgubiona lub skradziona karta to zawsze ryzyko, że ktoś dokona za nią zakupów. Dzięki technologii zbliżeniowej nie trzeba przecież znać PIN-u do karty, wystarczy zbliżyć do czytnika. Dzięki ograniczeniu posiadacz karty może mieć pewność, że złodziej nie zrobi zakupów na potężną kwotę i nie wyczyści konta do zera.

Budowa karty zbliżeniowej jest prosta – w środku znajduje się antena, mikroprocesor i pamięć. Całość jest wtopiona w kartę i przez większość czasu jest w stanie uśpienia, a uaktywnia się w bliskiej odległości czytnika RFID, który emituje elektromagnetyczne fale o wysokiej częstotliwości. W karcie znajduje się kondensator, który gromadzi energię, a następnie wysyła odpowiedź do czytnika. Tam ta odpowiedź jest dekodowana. Cały proces, choć wydaje się być skomplikowany, trwa krótką chwilę. Za komunikację między kartą, a czytnikiem odpowiada indukcja elektromagnetyczna. Takie rozwiązanie pozwala na odczyt z kilku centymetrów, ale na rynku są karty zbliżeniowe z własnym zasilaniem, co pozwala zwiększyć tą odległość nawet do kilku metrów. Producent kart zbliżeniowych pomoże w doborze optymalnego rozwiązania do Państwa potrzeb.

Brak kontaktu z czytnikiem, jak to ma miejsce w przypadku kart magnetycznych i stykowych, pozwala na dłuższą trwałość, co jest szczególnie ważne kiedy zdecydujemy się na karty bezstykowe z nadrukiem (mniejsza ilość zarysowań).

Właściwości fizyczne i jakościowe regulowane są odpowiednimi normami, np. ISO/IEC 14433 jest standardem opisującym jakie warunki musi spełniać budowa karty zbliżeniowej.

Oferujemy karty zbliżeniowe najwyższe jakości, które spełniają wszystkie wymagane normy. Laminowane, białe karty RFID do nadruku w drukarkach kart nie posiadają zarysowań, a zagłębienia w miejscu zatopienia chipa nie występują w ogóle lub są minimalne (nie jest to regułą na rynku, gdzie najczęściej są one dużo większe). Dostarczane karty są fabrycznie zafoliowane, co gwarantuje brak jakichkolwiek zanieczyszczeń. Karty zbliżeniowe z nadrukiem wykonywane są metodą offsetową i mogą być dodatkowo personalizowanie lub numerowane. DRUKMAT jest sprawdzonym producentem kart zbliżeniowych.

W stałej ofercie posiadamy kilkadziesiąt modeli kart zbliżeniowych. Gwarantujemy fachową pomoc w doborze właściwej karty bezstykowej do Państwa systemu.

Najpopularniejszymi kartami RFID są karty zbliżeniowe Mifare (13,56 MHz) i karty zbliżeniowe Unique (125 kHz).

Skontaktuj się z nami:

Karty plastikowe

DRUKMAT

tel.: 534 531 534, 22 207 28 29
e-mail: biuro@drukmat.pl

fax: 22 203 48 03
ul. Sikorskiego 45a, 07-130 Łochów
NIP: 8241551361, Regon: 140235677

SKLEP www.drukmat.pl


Rzetelna Firma

Oferta: