Kody QR, z angielskiego Quick Response Code są kodami kreskowymi, które pozwalają na zapisanie ogromnych ilości informacji. Jeśli umieścimy kody QR na kartach plastikowych, dostęp do tych informacji możemy mieć w dowolnym miejscu i o każdej porze.

karty plastikowe z kodem QRKody QR odczytywane są za pomocą specjalnych aplikacji w smartfonach. Wystarczy go zeskanować, a informacja szybko zostanie odczytana. W tym przypadku karty z kodem QR górują nad kartami z kodem kreskowym czy paskiem magnetycznym. Do odczytania informacji nie potrzeba zaawansowanych technologicznie czytników – wystarczy najprostszy smartfon z odpowiednią (najczęściej bezpłatną) aplikacją. Dzięki temu ich użytkowanie nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych wydatków.

Wykorzystanie kodów QR jest coraz bardziej wszechstronne. Sprawdzają się praktycznie wszędzie tam, gdzie trzeba umieścić sporo informacji na niewielkiej przestrzeni. Zakodowane pod postacią kodu QR mogą być linki do prezentacji biznesowych czy filmików promocyjnych i reklamowych. Przydadzą się szczególnie w tych branżach, gdzie obraz ma dużo większe znaczenie niż słowo.

Do odczytania kodu wystarczy telefon
Karty plastikowe z kodem QR to szybki i bezproblemowy dostęp do informacji. Karta plus smartfon to zestaw dużo bardziej poręczny i niezawodny niż laptop i pendrive, na którym są zapisane informacje. Kody QR to niewielkie kwadraciki umieszczane na kartach plastikowych za pomocą drukarek do personalizacji kart plastikowych, maszyn DOD lub offsetowych. Mogą znajdować się w dowolnym miejscu karty i pełnić dodatkowe funkcje informacyjne i reklamowe. Na karcie można umieścić część informacji oraz odesłanie do zawartości, która ukryta jest w kodzie QR.

Innowacyjne nośniki reklamowe
Karty z kodem QR sprawdza się przede wszystkim jako nowoczesne nośniki reklamowe. Ich siłą jest nie tylko zawartość, ale też unikalność i innowacyjność. Karta plastikowa z kodem QR na pewno wzbudzi większe zainteresowanie niż zwykła karta reklamowa, na której umieszczony zostanie adres strony www danej firmy czy zakładu usługowego. Dla wielbicieli nowinek technologicznych to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Choć karty plastikowe z kodem QR są w sprzedaży od niedawna, na pewno z roku na rok będą miały coraz większą popularność.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania atrakcyjnej wyceny i fachowej pomocy.