Choć bankowość elektroniczna oferuje szereg narzędzi autoryzacyjnych, między innymi wiadomości sms czy specjalne tokeny, nadal bardzo dużą popularnością cieszą się karty zdrapki. Są łatwe w obsłudze, praktyczne i bezpieczne.

karty plastikowe ze zdrapkamiKarty zdrapki to jeden ze starszych sposobów autoryzowania transakcji w bankowości, jednak zdecydowanie najbardziej niezawodny. Osoby, które decydują się na autoryzację transakcji za pomocą kodów wysyłanych poprzez wiadomość sms, muszą się bowiem liczyć z tym, że czasem sms może nie dojść lub wiadomość zostanie przechwycona przez nieuprawnione osoby (problem smartfonów i złośliwego oprogramowania). Karty ze zdrapkami są w tej kwestii dużo bezpieczniejsze (pomijając kradzież samej karty) i prostsze w obsłudze – wystarczy zdrapać pokrycie zakrywające kod i bez problemu można go wpisać oraz potwierdzić płatność.

Wygodne w obsłudze i bezpieczne
Zdrapki na kartach plastikowych mogą znajdować się w dowolnych miejscach i dowolnej ilości. Są nakładane na kartę przy wykorzystaniu metody termodruku i bardzo dobrze chronią informacje znajdujące się pod nimi. Nie da rady podejrzeć ich pod światło ani przy użyciu jakichkolwiek innych metod. Zdrapki są pokryciem jednorazowym. Chroni to karty bankowe przed używaniem przez osoby nieupoważnione. Nie da się autoryzować transakcji bankowej poprzez zdrapkę, nie pozostawiając śladów takiej ingerencji.

Nie tylko w bankowości
Karty plastikowe ze zdrapkami drukowane są także przy okazji kart rabatowych (ukryty kod rabatowy wygenerowany specjalnie dla danego klienta, zazwyczaj VIP) i narzędziowych, np. karty plastikowe z kluczem licencyjnym oprogramowania.

Kompleksowe rozwiązanie
Naszymi klientami w zakresie kart zdrapek są głównie banki spółdzielcze. Oferujemy im kompleksowe rozwiązanie składające się z następujących elementów:
– drukarka do kart zdrapek (nadruk kodów i następnie przykrycie ich zdrapkami – karty zdrapki druk)
– niezbędne materiały eksploatacyjne (taśmy i zestawy czyszczące)
– karty plastikowe zadrukowane grafiką banku (zazwyczaj jednostronnie – na drugiej stronie drukowane są kody i zdrapki)
– opcjonalne oprogramowanie (najczęściej banki generują kody z poziomu swojego oprogramowania)

Ceny uzależnione są od nakładu kart i modelu drukarki, ale jesteśmy przekonani że nasz cennik (producent kart zdrapek; dystrybutor drukarek kart plastikowych) usatysfakcjonuje każdego.