Karty plastikowe są wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne, a przy tym niewielkie i standardowych rozmiarów – bez problemu mieszczą się w portfelu. Jednak czasami karta potrzebna jest natychmiast i nie ma zbyt wiele czasu na poszukiwanie jej w portfelu. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest noszenie kart na szyi lub przy breloczku.

karta plastikowa z otworem - dziurkaKarta plastikowa, która służy nam od czas do czasu może spokojnie znajdować się w portfelu i być wyjmowana w razie potrzeby. Kart rabatowych czy lojalnościowych do sklepów, w których zakupy robi się okazjonalnie, nie trzeba mieć przecież cały czas pod ręką. Co innego z kartami, które są nam potrzebne na co dzień – legitymacje, identyfikatory, karty do systemów kontroli dostępu czy do systemów rejestracji czasu pracy. Na wierzchu w widocznym miejscu swoje identyfikatory powinni mieć dziennikarze, organizatorzy imprez czy konferencji oraz wszystkich wydarzeń zamkniętych, na które nie można sobie dowolnie wejść z ulicy.

Producenci kart plastikowych wyszli naprzeciw zapotrzebowaniom klientów i w ich ofercie można znaleźć karty plastikowe z dziurką, przez którą można przełożyć karabińczyk smyczy, breloczek lub przypiąć ją do klipsa.

Taką kartę można powiesić na szyi czy nosić przy kluczach – będzie pod ręką za każdym razem, gdy trzeba będzie szybko jej użyć. Noszenie karty plastikowej luzem nie narusza jej trwałości czy wytrzymałości. Karta noszona na szyi sprawdza się tak samo dobrze, jak ta w portfelu – nie niszczy się, nie blaknie, natomiast błyskawicznie potwierdza zapisane wizualnie lub elektronicznie dane jej posiadacza.