Tanie drukowanie kart plastikowych

Drukarki Evolis Primacy – dobre może być jeszcze lepsze

Evolis to francuski producent drukarek do kart, które mają zdecydowanie najlepsze referencje na rynku polskim – to m.in. wszystkie oddziały ZUS od 2006 r. (personalizacja legitymacji dla emerytów i rencistów na drukarkach Dualys i Primacy Duplex Expert) i wszystkie oddziały NFZ od 2005 r. (personalizacja kart EKUZ na drukarkach Tattoo, Zenius i Primacy Simplex Expert), a także wiele uczelni wyższych (personalizacja graficzna i elektroniczna/kodowanie legitymacji studenckich ELS) i instytucji publicznych.

Drukarka Evolis PrimacyEvolis Primacy to bardzo popularna drukarka jednostronna (Simplex Expert; PM1H0000RS, PM1H0000BS) lub dwustronna (Duplex Expert; PM1H0000RD, PM1H0000BD). Może posiadać koder kart magnetycznych (MAG), stykowych (SMART) lub zbliżeniowych RFID (Contactless). Najczęściej kupowaną opcją z koderami jest kombinacja SMART&Contactless wybierana przez uczelnie wyższe.

Największą zaletą drukarek do kart plastikowych Primacy jest możliwość późniejszej rozbudowy we własnym zakresie o kodery kart (zakup płytki montażowej i właściwego kodera), a także odblokowania opcji druku dwustronnego (klucz RFID). Oznacza to, że nie musimy zastanawiać się przy zakupie nad tym, czy w przyszłości będzie nam potrzebna drukarka dwustronna, z koderami lub bez – mając Primacy w każdym momencie sami możemy zmienić jej konfigurację (wiele konkurencyjnych modeli nie ma takiej możliwości i klient już na etapie zakupu musi zdecydować się na konkretny model, bez możliwości późniejszej rozbudowy). Należy wspomnieć także o podajniku i odbiorniku na 100 kart, odbiorniku na 30 wadliwie spersonalizowanych kart (odpady), obsłudze grubości kart w zakresie 0,25 – 1,25 mm i szybkości zadruku (do 850 kart/godz. – nadruk monochromatyczny; do 225 kart/godz. – nadruk kolorowy YMCKO).

Bazując na swoim doświadczeniu i porównaniach mogę stwierdzić, że Evolis na przestrzeni ostatnich lat bardzo poprawił jakość wydruków kolorowych i w tym zakresie cenowym jest prawdopodobnie najlepszy (niewiele odbiega od retransferu, który jest wielokrotnie droższy). Drukarki Evolis Primacy nie są tanie (tańszy jest niższy model – Evolis Zenius Classic – moim zdaniem zdecydowanie najlepsza drukarka w swojej klasie, ale o nim przy kolejnej okazji), ale są po prostu dobre. Ostatnio jeden z klientów zwrócił mi uwagę także na relatywnie niskie zużycie energii. Warto też wspomnieć o oprogramowaniu CardPresso XXS dorzucanym przez producenta w gratisie (także w wersji PL), startowym zestawie czyszczącym (inni jak na razie tego nie mają, a u Evolisa to standard, także w przypadku innych modeli) i 3-letniej gwarancji (zakup drukarki z polskiej sieci dystrybucji gwarantuje serwis w Polsce; drukarki nie pochodzące od polskiego, generalnego dystrybutora serwisowane są za granicą, a tym samym termin usunięcia awarii może być relatywnie długi).

Wracając do tematu – Evolis ostatnio wprowadził wiele zmian w modelach Primacy, które jeszcze bardziej powinny zachęcić potencjalnych kupujących:
– zwiększona rozdzielczość nadruku: 300×600 dpi lub 300 x 1200 dpi (tylko dla druku monochromatycznego; standard to 300×300 dpi),
– opcjonalna pamięć 64 MB RAM (standard to 32 MB) i komunikacja bezprzewodowa wi-fi 802.11b/g (standard to USB i Ethernet),
– specjalny model z otwartym odbiornikiem (np. na potrzeby łatwiejszej obsługi eventów),
– czujnik małej ilości kart w podajniku,
– opcjonalny koder UHF,
– bezpłatne SDK dla programistów, na potrzeby integracji z systemami IT.

Podsumowując: bardzo dobra drukarka do kart plastikowych, ale jeśli budżet nie pozwala na jej zakup to warto zainteresować się modelem Evolis Zenius Classic lub Expert (oczywiście w ofercie mamy drukarki także innych producentów i często wybór innego niż Evolis bywa opłacalny – wszystko zależy od potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu dobrania optymalnego rozwiązania).

Wstępne propozycje cenowe: LINK

Aktualna karta katalogowa, specyfikacja, sterowniki: LINK

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=BcMXIKHRAe8[/embedyt]

Skontaktuj się z nami:

Karty plastikowe

DRUKMAT

tel.: 534 531 534, 22 207 28 29
e-mail: biuro@drukmat.pl

fax: 22 203 48 03
ul. Sikorskiego 45a, 07-130 Łochów
NIP: 8241551361, Regon: 140235677

SKLEP www.drukmat.pl


Rzetelna Firma

Oferta: