Każda karta plastikowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale tez efektowna pod względem wizualnym. Im lepiej wykonany projekt, tym większa szansa, że zostanie zapamiętana przez jej posiadacza.

Karty plastikowe posiadają niemal wszyscy i to w ilości co najmniej kilku sztuk. Aby można je było łatwo odnaleźć w portfelu, powinny wyróżniać się wyglądem, a jednocześnie kojarzyć z konkretną marką. Dotyczy to przede wszystkim kart bankowych oraz plastikowych kart lojalnościowych, rabatowych czy stałego klienta. Taka karta na pierwszy rzut oka musi być spójna z identyfikacją wizualna danej firmy. Dwie podobne karty z dwóch różnych banków mogą, na przykład, sprawiać problemy z rozróżnieniem i znacznie wydłużać czas transakcji przy bankomacie lub w sklepach.

Projekt – zrób to sam lub zleć to nam
Projekt karty plastikowej może być przygotowany przez zamawiającego. Wtedy powinien dostarczyć gotowy projekt zgodny z wymaganiami technicznymi konkretnego producenta kart. Jeśli jednak klient nie ma pomysłu na projekt lub nie jest w stanie wykonać go samodzielnie – nie ma problemu. Wykonujemy również projekty kart plastikowych, dzięki czemu klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę od pomysłu, poprzez jego wykonanie, aż po dostarczenie gotowych do użytku kart plastikowych. Przygotowanie projektu wiąże się z dodatkowa opłatą, jednak koszt jest zwykle niewielki (lub gratis) w porównaniu do wartości całości zamówienia.

Druk na plastiku inny niż na papierze
Projekt graficzny nadruku na karcie plastikowej musi być odpowiednio przygotowany. Trzeba bowiem pamiętać, że to co świetnie wygląda po wyjściu ze zwykłej drukarki drukującej na papierze, może nie sprawdzić się podczas druku na plastiku. Jeśli klient przygotowuje projekt samodzielnie, dobrym pomysłem będzie konsultacja z profesjonalistami, którzy ocenią, czy dana szata graficzna będzie dobrym rozwiązaniem dla karty plastikowej.