Tanie drukowanie kart plastikowych

Karty do systemów kontroli dostępu

Karty plastikowe używane są powszechnie nie tylko w bankach i sklepach, ale też tam, gdzie dostęp powinien być regulowany i chroniony. Dzięki kartom dostęp do konkretnych pomieszczeń w budynkach mają wyłącznie ich posiadacze.

karty do systemów kontroli dostepuKażdy system kontroli dostępu składa się z centralnego systemu operacyjnego, co najmniej jednego czytnika kart oraz zamka zainstalowanego w drzwiach. Wszystko to jest oplecione mnóstwem kabli i zaawansowanej elektroniki, dzięki czemu zamek otwiera się wyłącznie wtedy, gdy przez czytnik zostanie przeciągnięta karta lub do niego zbliżona – w zależności od systemu i rodzaju czytnika. Najczęściej karty do systemu kontroli dostępu mogą być zbliżeniowe lub z paskami magnetycznymi. Bez względu na rodzaj kodowania, sprawność i funkcjonalność kart jest zbliżona – po przeciągnięciu przez czytnik lub zbliżeniu karty do niego drzwi otwierają się w takim samym tempie.

Odpowiednio zabezpieczone
Karty do systemów kontroli dostępu wizualnie wyglądają tak samo, jak wszystkie inne karty plastikowe, jakie nosimy w portfelu. Jednak od tradycyjnych kart lojalnościowych czy stałego klienta odróżnia je dużo większy poziom zabezpieczeń oraz personalizacji, zarówno wizualnej, jak i elektronicznej.

Karty dostępowe nie są tak efektowne graficznie, jak karty używane w bankach czy sklepach – bo nie pełnią w żadnym stopniu funkcji marketingowych czy reklamowych, nie muszą kojarzyć się klientom z konkretną firmą czy marką. Ich zadaniem jest wyłącznie umożliwianie dostępu uprawnionym użytkownikom i łatwa identyfikacja posiadacza.

Nietypowy wygląd, taka sama funkcjonalność
Karty do systemów kontroli dostępu mogą mieć wygląd tradycyjnej karty plastikowej o standardowych wymiarach. Jednak dostępne w sprzedaży są także karty niestandardowe, dziurkowane – co ułatwia zawieszenie ich na smyczy czy przymocowanie do identyfikatora. Mogą mieć też formę breloczków, które przymocowane do kluczy mamy zawsze pod ręką. Karty do systemów kontroli dostępu powinny być łatwe do odnalezienia, sprawne i niezawodne w każdej sytuacji. Najpopularniejsze systemy kontroli dostępu w Polsce (firma lub nazwa handlowa) to Roger, Satel, Unicard, Bibi, Acard, Acc, Acco, Andover, Apollo, Acs, Continuum, Corral, Das, Granta, Galaxy, Genesis, HID, Kantech, Kade, Lockdata, Noma, SKD, Salto.

Skontaktuj się z nami:

Karty plastikowe

DRUKMAT

tel.: 534 531 534, 22 207 28 29
e-mail: biuro@drukmat.pl

fax: 22 203 48 03
ul. Sikorskiego 45a, 07-130 Łochów
NIP: 8241551361, Regon: 140235677

SKLEP www.drukmat.pl


Rzetelna Firma

Oferta: