Tanie drukowanie kart plastikowych

Evolis Zenius Classic – kompaktowy i wydajny

Analizując rynek drukarek do kart plastikowych możemy dojść do następujących wniosków:
1) mamy (droższe) drukarki retransferowe i (tańsze) drukarki termosublimacyjne / termotransferowe; bardziej popularne są te drugie (cena i jakość wystarczająca / akceptowalna przez większość klientów),
2) mamy drukarki jednostronne i dwustronne; zdecydowana większość klientów decyduje się na drukarki jednostronne, które są sporo tańsze, a jeśli nawet istnieje potrzeba druku dwustronnego to zawsze można zadrukować drugą stronę ponownie wkładając kartę do podajnika; bywa to uciążliwe i może generować pomyłki jeśli dane personalne na awersie są powiązane z danymi na rewersie,
3)Evolis Zenius najczęściej wybierane są drukarki cenowo oscylujące w okolicy 3000 PLN netto i jedną z najbardziej popularnych jest Evolis Zenius.

Jest to podstawowy model w ofercie francuskiego producenta (pomijam tańsze drukarki Tattoo Rewrite i Badgy200, których sprzedaż jest dużo niższa; w pierwszym przypadku mało popularna funkcjonalność /druk wielokrotny na specjalnych kartach/, a w drugim cena niewiele niższa od opisywanego Zeniusa).

Evolis Zenius charakteryzuje się następującymi cechami:
– bardzo dobra jakość druku (taka sama głowica jak w modelu wyższym – Primacy),
– całkiem niezła wydajność (do 150 nadruków w kolorze i do 500 nadruków przy użyciu taśm monochromatycznych),
– kompaktowa obudowa (195 x 205 x 315 mm),
– niskie zużycie energii,
– cicha praca (46 dB podczas drukowania),
– duży wybór taśm (kolorowych, monochromatycznych, do zdrapek i pasków do podpisu),
– sterowniki także na Mac OS X (poza standardowymi na Windows, Linux na zapytanie).

Do wyboru mamy w modele:
Evolis Zenius Classic (ZN1U0000RS – czerwone elementy obudowy; ZN1U0000TS – brązowe elementy): tylko USB
Evolis Zenius Expert (ZN1H0000RS – czerwone; ZN1H0000TS – brązowe wstawki): USB + Ethernet
– Evolis Expert Mag ISO z koderem magnetycznym (ZN1HB000RS)
– Zenius Expert Smart z koderem stykowym (ZN1H0T00RS)
– Zenius Expert Contactless z koderem zbliżeniowym (ZN1H00HSRS)
– Zenius Expert Smart & Contactless (ZN1H0HLBRS – koder Evolis Elyctis; ZN1H0VVCRS – koder HID veriCLASS; ZN1H0CCMRS – koder Omnikey 5121 Cardman).

W Polsce największe nakłady kart personalizowane za pomocą drukarek Evolis Zenius mają miejsce we wszystkich oddziałach NFZ. Od początku personalizowania kart EKUZ, tj. od 2005 roku wykorzystywane są najmniejsze modele z oferty tego francuskiego producenta (wcześniej Tattoo, a teraz Zenius). Pomimo tego, że sugeruje on zakup tego modelu w sytuacji kiedy planujemy drukować do 2500 kart rocznie, to łatwo sobie wyobrazić, że drukarki we wspomnianych NFZ mają zazwyczaj przebiegi większe o jedno lub dwa zera.

Podsumowując: moim zdaniem najlepsza drukarka w swojej klasie – bezawaryjna, mała i cicha. Największym konkurentem są drukarki firmy Zebra, ale po ostatnich podwyżkach jest tańsza od ZXP3 i niewiele droższa od ZXP1. Tanio można drukować w kolorze czarnym (koszt liczony na 1 kartę to ok. 3 grosze netto) i na standardowym poziomie w pełnym kolorze (koszt liczony na 1 kartę to ok. 80 groszy netto). Porównując ceny na rynku należy zwrócić szczególną uwagę na źródło – ważne, żeby drukarka była z polskiej sieci dystrybucji, bo tylko wtedy generalny dystrybutor (i jedyny certyfikowany serwis w PL) będzie chciał je serwisować (2 letnia gwarancja).

Nasza propozycja cenowa: Evolis Zenius

Aktualne sterowniki, karta katalogowa: LINK

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=J_5ee5Zq9ys[/embedyt]

Skontaktuj się z nami:

Karty plastikowe

DRUKMAT

tel.: 534 531 534, 22 207 28 29
e-mail: biuro@drukmat.pl

fax: 22 203 48 03
ul. Sikorskiego 45a, 07-130 Łochów
NIP: 8241551361, Regon: 140235677

SKLEP www.drukmat.pl


Rzetelna Firma

Oferta: