Po kilku latach obecności na rynku modeli ZXP1 i ZXP3, amerykański producent postanowił zastąpić je odpowiednio drukarkami ZC100 i ZC300.

Zebra ZC100

Do zalet należy zaliczyć m.in. bardzo wąskie obudowy (najwęższe na rynku), taśmy Load-N-Go (automatyczne rozpoznanie typu przez drukarkę i wybór optymalnych parametrów druku, a także wskaźnik zużycia z poziomu sterownika), kolorowy wyświetlacz LCD na którym można obejrzeć filmy instruktażowe (dotyczy ZC300; zintegrowany z uchylnym podajnikiem kart), a szczelina przy podajniku automatycznie jest ustawiana, w zależności od grubości zadrukowywanej karty.

Sterownik wydruku został zaprojektowany od nowa (naprawdę widać różnicę w jakości nadruku), interfejs jest intuicyjny, a dokonywane zmiany widoczne są w czasie rzeczywistym, więc nie ma potrzeby drukowania wielu kart testowych metodą prób i błędów. Dostępne jest tłumaczenie m.in. w jęz. polskim.

Nie bez znaczenia jest wysoki poziom zabezpieczeń: możliwość uwierzytelniania hosta drukarki i szyfrowania danych AES.

Przy okazji powyższych zmian poprawiono szybkość wydruków. W przypadku ZC100 jest to 30% szybciej w przypadku wydruków monochromatycznych i 15% przy druku w kolorze (w stosunku do ZXP1).

Podajnik i odbiornik nawet w ZC100 są na 100 kart, co należy pochwalić – w końcu to podstawowy model w gamie drukarek do kart firmy Zebra.

Standardy komunikacji: w przypadku ZC100 jest to cały czas USB (Ethernet i wi-fi jako opcja), a w ZC300 Ethernet jest już w wersji podstawowej (opcją jest wi-fi).

Urządzenia mogą być wyposażone w koder pasków magnetycznych lub można skorzystać z koderów firm zewnętrznych (ZIP Pocket, SDK).

W ofercie znajduje się także model projektowy Zebra ZC350, o funkcjonalności ZC300 z dodatkowymi zabezpieczeniami).

Ceny drukarek: Zebra ZC100 | Zebra ZC300 (jednostronna) | Zebra ZC300 (dwustronna)

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=LNIRXJy9yqs[/embedyt]