Tanie drukowanie kart plastikowych

Karty chipowe

Karty chipowe (karty stykowe, karty SMART) są w dzisiejszych czasach powszechnie wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Są to karty elektroniczne, które mają wbudowany zazwyczaj jeden chip, czyli mikroprocesor. Wszystkie dane znajdują się właśnie na nim i są relatywnie dobrze chronione.

Elektroniczne karty chipowe są bardzo proste pod względem konstrukcyjnym (budowa) – łącze składa się z metalicznych styków. Za ich pomocą tych odbywa się cała komunikacja z czytnikiem oraz zasilanie układu elektronicznego, który znajduje się na karcie (ISO 7816)

Karty chipowe zapewniają wysoce zaawansowany poziom ochrony danych (bezpieczeństwo na najwyższym poziomie). Cena karty uzależniona jest od pamięci i przede wszystkim certyfikatów bezpieczeństwa. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt – chętnie przedstawimy cennik kart chipowych zgodnych z oczekiwaną funkcjonalnością.

Karty plastikowe z chipem stykowe są bardzo elastyczne – spośród dostępnych modeli na rynku można dobrać odpowiednią kartę do potrzeb. Wielokrotny zapis pozwala na modyfikację znajdujących się na nich danych, co więcej – na tym rodzaju kart zmieści się znacznie więcej danych niż na kartach zbliżeniowych czy zwykłych kartach magnetycznych.

Karty stykowe mogą też być wyposażone w dodatkowy, bezstykowy procesor (karty dualne, hybrydowe), co sprawia, że mogą być wykorzystywane zarówno jako chipowe, jak i zbliżeniowe (jedna karta do wielu systemów lub możliwość dokonania tej samej operacji na dwa sposoby). Doskonałym tego przykładem są karty bankowe, którymi można zapłacić za zakupy zarówno zbliżeniowo, jak i poprzez włożenie karty do czytnika i wstukanie PIN-u. Wybór opcji zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Możemy dostarczyć Państwu karty chipowe z nadrukiem offsetowym (producent).

Karty elektroniczne stykowe mogą w sobie łączyć zastosowanie wielu innych kart plastikowych. Jedna karta stykowa może pełnić funkcję karty bankomatowej, karty bibliotecznej, komunikacji miejskiej czy legitymacji pracowniczej. Dzięki kartom stykowym można więc w dużym stopniu ograniczyć ilość kart plastikowych znajdujących się w naszych portfelach. Szerokie możliwości kart stykowych sprawia, że są one często wybierane przez producentów oprogramowania i dlatego możemy spotkać się z takim wykorzystaniem jak karta chipowa do zamków – drzwi, lekarza, komputera i dla pracowników.

Skontaktuj się z nami:

Karty plastikowe

DRUKMAT

tel.: 534 531 534, 22 207 28 29
e-mail: biuro@drukmat.pl

fax: 22 203 48 03
ul. Sikorskiego 45a, 07-130 Łochów
NIP: 8241551361, Regon: 140235677

SKLEP www.drukmat.pl


Rzetelna Firma

Oferta: