Aby zwykła biała karta plastikowa stała się funkcjonalną kartą identyfikacyjną – identyfikatorem, legitymacją czy kartą stałego klienta, musi być odpowiednio zadrukowana i spersonalizowana.

Służą do tego specjalistyczne drukarki do kart plastikowych, które można kupić w naszej firmie – niskie ceny, bogata oferta i fachowe doradztwo gwarantowane.

Karty plastikowe, jakie nosimy w swoich portfelach bywają przeróżne – jednokolorowe i wielokolorowe, z nadrukami, zdjęciami, elementami identyfikacji wizualnej firmy, efektami specjalnymi. Zanim uzyskają swój ostateczny wygląd są zwykłymi kawałkami zadrukowanego białego plastiku, nie różniącymi się od siebie w danej partii. W celu ich indywidualizacji, czyli naniesienia elementów personalizacji (numer, kod kreskowy, kod QR, dane personalne), wykorzystuje się drukarki do personalizacji kart plastikowych.

Wiele możliwości zadruku
Drukarki kart plastikowych to szeroka gama produktów, wśród których można wybrać taki, jaki będzie najbardziej odpowiadał indywidualnym potrzebom i możliwościom finansowym. Są modele droższe i tańsze, drukujące jednostronnie lub dwustronnie, a nawet z dodatkową funkcją laminowania, co dodatkowo zabezpiecza karty nie tylko przed zniszczeniem, ale też przed skopiowaniem czy sfałszowaniem.

Druk trwały i niezniszczalny
Drukarki kart plastikowych to zaawansowane urządzenia, które działają dzięki odpowiednio zainstalowanym sterownikom lub na podstawie własnego oprogramowania. Większość drukarek do kart działa w ten sam, dość prosty sposób – głowica drukarki jest przesuwana przez całą kartę i jednocześnie przez taśmę barwiącą, a wysoka temperatura głowicy sprawia, że barwnik z taśmy zostaje wysublimowany bezpośrednio na kartę. Jest to trwała i skuteczna metoda barwienia, która sprawia, że karta plastikowa długo wygląda jak świeżo wydrukowana, zachowuje pierwotne kolory, nie ściera się i nie zamazuje.

Nie tylko drukowanie
Oprócz swojej głównej funkcji, drukarki do kart plastikowych mogą mieć szereg funkcji dodatkowych – mogą kodować i czytać paski magnetyczne oraz stykowe i bezstykowe karty RFID. Wybór konkretnej drukarki jest uzależniony od tego, do czego ma być wykorzystywana i w jakim nakładzie będzie drukowała karty. Inne będzie bowiem urządzenie wykorzystywane do druku kart stałego klienta dla niewielkiej sieci sklepów, a zupełnie inna będzie drukarka do kart bankowych dużego banku.

Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów
Najpopularniejsze na rynku są drukarki firm Evolis, Zebra, Magicard, Datacard i Fargo. Posiadamy w ofercie wszystkie modele i materiały eksploatacyjne. Aby kupno drukarki i jej późniejsze użytkowanie było bezproblemowe, warto skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Kontaktując się z nami możesz liczyć na fachową obsługę i wsparcie profesjonalistów, którzy dobiorą drukarkę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.