Karty plastikowe są nie tylko funkcjonalne, ale też świetnie się prezentują, są trwałe i wytrzymałe na zniszczenia. Jednak, aby nadruk na kartach plastikowych był doskonałej jakości, nie wystarczą proste techniki druku. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest nadruk offsetowy.

Karty z naszej oferty wydrukowane są w zdecydowanej większości metodą offsetu tradycyjnego (najwyższa jakość), a ich parametry (właściwości fizyczne i jakościowe) zgodne są z kartami bankowymi (ISO 7810). Gwarantujemy, że zamówione u nas karty plastikowe z nadrukiem offsetowym spełnią Państwa wszystkie wymagania.

karty plastikowe z nadrukiem offsetowymPCV, z którego wykonane są karty plastikowe, to bardzo trudne do drukowania podłoże. Konieczne jest zastosowanie specjalnych farb oraz odpowiedniej procedury drukowania, żeby nadruk na kartach plastikowych był trwały i najwyższej jakości. Druk offsetowy jest ze wszystkich obecnie wykorzystywanych metod drukowania najlepsza formą zapewnienia kartom jak najlepszego efektu wizualnego. Wielobarwny nadruk uzyskiwany jest poprzez złożenie czterech kolorów podstawowych CMYK oraz (w razie potrzeby) poprzez dobranie kolorów dodatkowych Pantone.

Nadruk offsetowy doskonale sprawdza się w przypadku bardzo dużych nakładów, ale my już wykonujemy zlecenia od 250 szt. Ta technika nadruku na kartach plastikowych stosowana jest m.in. w produkcji kart bankowych. Jeżeli klient potrzebuje kilkaset czy kilkadziesiąt tysięcy kart, trudno byłoby je wszystkie drukować na drukarkach kart plastikowych z wykorzystaniem metody termosublimacji. Co więcej, koszt takiego drukowania byłby nieporównywalnie większy. Duże nakłady drukowane są więc metodą offsetową, a dopiero później karty już zadrukowane są personalizowane.